Szanowni klienci! Informujemy, że nasza firma udaje się na na weekend majowy. W związku z tym, w dniach 1.05.2024-5.05.2024 nie będziemy w stanie realizować zamówień. Wszystkie zamówienia, które wpłyną w tym okresie, zrealizujemy 6.05.2024. Przepraszamy za utrudnienia.

Montaż tarczy diamentowej

Tarcza diamentowa – niezależnie od materiału (beton, gres, silka, granit, kamień polny) do cięcia którego będzie użyta, musi mieć stworzone odpowiednie  warunki do pracy.

Czystość trzpienia i flanszy

Zarówno wał (ewentualnie pierścień dystansowy) jak i obydwie flansze dociskowe muszą być każdorazowo oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń i nierówności (piasek, rdza itp.). Należy również sprawdzić czystość tarczy diamentowej w miejscu docisku flanszy.

Flansze

Flansze muszą być od wewnątrz podtoczone tak, aby dociskały tarczę diamentową wyłącznie na zewnętrznym obrzeżu. Wymiary flansz muszą być dopasowane do średnicy tarczy.

Otwór tarczy

Aby uniknąć bicia promieniowego tarczy diamentowej, otwór mocowania musi być dopasowany do wału z dokładnością do 1/10mm.

Kierunek cięcia

Przy montażu tarczy diamentowej każdorazowo zwracamy uwagę na to, aby była założona zgodnie z kierunkiem obrotu wyznaczonym strzałką. Jeżeli takowej brak, kierunek wyznacza nam otwarcie diamentu na segmencie.

Podstawowa kontrola przecinarki i prawidłowości montażu tarczy

  1. bicie promieniowe wału (trzpienia),
  2. bicie boczne flanszy,
  3. prostopadłość położenia flansz,
  4. sprawdzenie liniowości,
  5. bicie promieniowe tarczy diamentowej,
  6. bicie boczne tarczy diamentowej,
  7. obroty wału.

Do kontroli parametrów przecinarek i tarcz diamentowych potrzebne są odpowiednie przyrządy, jak również wiedza do ich przeprowadzenia. Każdy z punktów musi spełniać odpowiednie normy (dostępne na zapytanie), które wraz z doborem odpowiedniego segmentu w stosunku do ciętego materiału stanowią podstawę dobrego i bezproblemowego cięcia.